Łazienka w stylu prowansalskim to wnętrze, w którym naturalność wita nas od samego progu drzwi. Jasne ściany z artystycznymi nierównościami, a nawet skazami dodają charakteru. Dobrą praktyką stosowaną w prowansalskich łaźniach jest wykorzystanie płytek lub kamieni ozdobnych, najczęściej w odcieniach nawiązujących do dobrodziejstw matki natury – beże, jasne brązy, szarości.

Idealnym pomysłem jest także wdrożenie nieco żywszych kolorów poprzez naniesienie na poszczególne fragmenty ścian lawendy, biel czy amarantu. Innym sposobem, równie mile widzialnym jest wykonanie niewielkiego kącika, np. z kwiecistym wzornictwem.

Meble, jakie możemy spotkać w łazience prowansalskiej to przede wszystkim jasne półki, eleganckie komody, przestronne regały i wieszaki w „surowym” wykonaniu. Lustro usytuowane nad umywalką powinno mieć kształt zbliżony do prostokąta lub koła. Wybieraj te stylizowane w drewnianej oprawie.

Poza lustrem warto pokusić się o zakup innych ozdób ściennych. Na ścianach, jako ozdoby, wiesza się obrazki, raczej niewielkich rozmiarów, w drewnianych ramkach. Ciekawym elementem ozdobnym jak i praktycyzm może być niewielkie malowane krzesło lub drabinka pełniąca funkcję tymczasowego przechowywania odzieży lub ręczników.

Dekoracje łazienkowe – co wybrać?