Szukasz dodatków, które sprawią, że Twoje wnętrze nabierze swoistego stylu rodem z Prowansji? Nic prostszego! Postaw na ogrom bieli i dodatki w naturalnych odcieniach brązu i fioletu. Dzięki zastosowaniu „żywych” akcentów w postaci wszelakich dekoracji, nadasz wnętrzu oryginalnego designu. Styl prowansalski jest również świetnym pomysłem na zmianę aranżacji w okresie jesienno-zimowych. Dlaczego? – Wdrożenie kolorów, o których mowa poprawia nastrój domowników, a w letnie dni nadaje świeżości i lekkości.

Styl prowansalski wyróżnia się także wykorzystaniem zasobów naturalnych, takich jak kamienie, postarzane artystycznie drewno czy ozdobna ceramika.

Poza pokojem dziennym, styl prowansalski idealnie wpasuję się również do sypialni, łazienki czy kuchni. To idealna kompozycja dla osób ceniących sobie wyważony, nieprzesadny klimat z nutą natury i jej bogactw.

Elementami, które przyciągają uwagę w kuchni prowansalskiej są meble i dekoracje wnętrzarskie, które koniecznie muszą być drewniane, najlepiej w jasnych kolorach. Doskonale będą tu pasowały lniane zasłonki, naturalne dodatki, np. te wykonane z kolorowej ceramiki lub porcelany.